INFO & FAQ
Algemene info
Het Big Rivers Festival is een van de grootste gratis toegankelijke evenementen van Nederland. De prachtige en historische binnenstad van Dordrecht vormt het unieke decor van het festival. Ieder jaar vinden meer dan 100.000 bezoekers hun weg naar de stad en genieten zij van een brede programmering met meer dan 150 acts op tien podia.
Het festival begon in 1998 met een paar rhythm&blues bands op een podium aan de rivier, georganiseerd door vrijwilligers. 25 jaar later is Big Rivers uitgegroeid tot een grootschalig, professioneel en meerdaags event. De organisatie is in handen van evenementenbureau Iventors. Samen met een team van meer dan 150 vrijwilligers geven zij vorm en inhoud aan de organisatie en uitvoering van Big Rivers Festival. Samen met het bestuur en de raad van toezicht zorgen zij voor de continuïteit, visie en de borging van de kwaliteit van het festival. Kenmerkend voor Big Rivers is de diversiteit. Deze zie je terug in de programmering, maar ook zeker in de bezoekers. Voor werkelijk iedereen is iets te beleven tijdens het festival of bij de diverse side-events.
Big Rivers bezoekers zijn vrienden, families of mensen die alleen komen, maar altijd ‘samen’ het festival beleven.
Huisregels
Het betreden van het evenemententerrein is geheel op eigen risico van de bezoeker. De organisatie kan niet aansprakelijk worden gesteld voor letsel en/of schade in welke vorm dan ook.
Alle bezoekers zijn verplicht zich aan de huisregels te houden en aanwijzingen van de organisatie en/of beveiliging op te volgen.
Er wordt geen alcohol geschonken aan personen onder de 18 jaar.
(Brom)fietsen en voertuigen dienen enkel op de daarop aangewezen plaatsen geparkeerd te worden. Er zijn extra fietsenstallingen geplaatst. Voertuigen die fout geparkeerd staan mogen verwijderd worden.
Wees lief voor elkaar. Wij tolereren geen agressief of intimiderend gedrag, dronkenschap of grof taalgebruik op ons terrein.
Een ieder die het evenemententerrein betreedt, geeft toestemming voor het maken en publiceren/uitzenden van video-, foto- en geluidsopnamen waar de bezoeker mogelijk in of op voor zal komen.
Het is niet toegestaan om het evenemententerrein met een van de volgende zaken te betreden: drugs, glaswerk, lachgas, (vuur)wapens en andere gevaarlijke voorwerpen.
Wildplassen is verboden, er zijn voldoende toiletten op het terrein.
Mochten er vragen, opmerkingen of klachten zijn, dan kun je contact opnemen met de organisatie. De crew is te herkennen aan T-shirts.
Worden één of meer van deze regels overtreden, dan volgt een waarschuwing, verwijdering van het evenemententerrein en/of het inschakelen van de politie.
Wij verheugen ons weer op een mooie editie. Laten we er met zijn allen een fantastisch festival van maken!
Is er een plattegrond beschikbaar?
Waar koop ik mijn Big Rivers glas?
Anders dan de jaren hiervoor, zijn er nu drie verschillende formaten glazen. De gewone Big Rivers glazen, halve liter glazen en ook wijnglazen! Voor ieder wat wils dit jaar om met een te gek glas van je favoriete drankje te genieten!
Je herbruikbare Big Rivers glas koop je eenmalig voor €3,50 aan de bar. Er zit geen statiegeld op het glas. Je kunt hem na het festival mee naar huis nemen als souvenir of lever hem in en steun het festival.
Hebben kinderen ook toegang tot het festival?
Tip: zorg voor goede gehoorbescherming.
Is het festival bereikbaar met het openbaar vervoer?
Het festival is zeer goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf station Dordrecht is het enkele minuten lopen naar de binnenstad. Er stoppen in Dordrecht treinen vanuit o.a.:
- Rotterdam (Centraal, Blaak, Zuid, Lombardijen)
- Breda
- Zwijndrecht
- Roosendaal
- Vlissingen
- Bergen op Zoom
- Den Haag (HS, Laan v NOI)
- Schiedam
- Amsterdam (Centraal, Sloterdijk)
- Leiden
- Venlo
- Eindhoven
- Lelystad
- Schiphol
- Almere
- Brussel
- Antwerpen
Plan je reis via NS.nl
Is het festival bereikbaar met de auto/fiets?
We raden dit jaar af om met de auto naar het festival te komen, omdat er minder parkeergarages beschikbaar zijn rondom en in het centrum zijn toch nog de volgende parkeergarages aanwezig:
P1 Parking Drievriendenhof: Korte Kolfstraat 235
Spuihaven: Spuiboulevard 304
APCOA Parking Visstraat: Visstraat 18
Parking Vissstraat: Centrum
Vanaf deze parkeergarages is het nog maar enkele minuten wandelen naar het centrum van Dordrecht, oftewel: het Big Rivers Festival!
Veel handiger is het om je auto te parkeren op één van de grote parkeerplaatsen aan de rand van het centrum. Dit is de eerste 24 uur gratis en er is genoeg ruimte. Volg hiervoor de borden parkeren Weeskinderendijk. Deze parkeerplaats ligt op slechts tien minuten lopen van de podia. Je dient hier wel een ticket uit de parkeerautomaat te halen en deze zichtbaar achter je ruit te plaatsen. De eerste 24 uur is gratis. Voor de bezoekers van het Big Rivers Festival wordt gratis pendelvervoer beschikbaar gesteld.
De pendelbussen van QBuzz en Pouw Vervoer rijden op zaterdag 8 en zondag 9 juli van 12:00 tot 01:00 uur tussen parkeerterrein Weeskinderendijk en halte centrum, op de Johan de Wittstraat, ter hoogte van Restaurant Post.
Let op: Houd rekening met drukte wanneer je met de auto gaat. Het kan langer duren aan het einde van de avond om de parkeergarages en de stad uit te rijden. We adviseren om met de fiets of openbaar vervoer te komen. Het festival is makkelijk te bereiken met het OV.
Als je met de fiets komt, raden we je aan om je fiets te parkeren in de gratis fietsstallingen in het centrum van Dordrecht. In het centrum zijn de volgende aanwezig:
Raamstraat (fietsenstalling Achterom), bewaakt en extra lang open tijdens Big Rivers (vrijdag en zaterdag tot 00:00, zondag tot 23:30)
Kolfstraat (fietsenstalling Statenplein), bewaakt en extra lang open tijdens Big Rivers (vrijdag en zaterdag tot 00:00, zondag tot 23:30)
Lijnbaan (fietsenstalling in de parkeergarage Energiehuis is open van 7:00 tot 01:00), niet bewaakt
Wij plaatsen zelf beperkt extra fietsenstallingen op de volgende locaties:
Grote Kerkstuin, achter het podium, niet bewaakt
Korte Kalkhaven, niet bewaarkt
De Waag, niet bewaakt
Spuiboulevard, bij het stadskantoor, niet bewaakt
Overig vervoer
Taxi Centrale Dordrecht: 0800-0134
Taxibedrijf City Dordrecht: 078-6177440
Taxi Stam: 078-6162111
Van en naar de overkant van de rivier neem je de waterbus. De waterbussen van dordrecht naar Zwijndrecht & Papendrecht varen het hele weekend langer door. Op vrijdag en zaterdag tot 00.00 en op zondag tot 23.00.
Kom je uit Rotterdam? Neem dan de waterbus of de trein.
Vergeet niet als je er toch bent een prachtig tochtje te maken door het centrum van de stad met de Fluisterboot. Bekijk Dordrecht op zijn mooist; vanaf het water. Een geweldige rondvaart waarbij zelfs een geboren Dordtenaar opeens toerist in eigen stad is. Fluisterboot: 078-6130094 (dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur)
Overnachten
Wil je overnachten in Dordrecht tijdens het festival? Dan hebben we een paar leuke tips voor je. Je kunt prima terecht in éen van de vele B&B’s die Dordrecht rijk is. Zij zijn vaak te vinden in het oude centrum van de stad of aan de randen van de Biesbosch. Ervaar de gastvrijheid van de Dordtenaren. Ook zijn er behoorlijk wat kamers te huur via Airbnb. Of kies je toch liever een hotel? Bekijk via deze link de mogelijkheden.
Is er een invalide toilet aanwezig op het festival?
Ervaar Dordrecht
Het Big Rivers Festival is een mooie gelegenheid om het historische Dordrecht beter te leren kennen. Onze stad heeft meer dan duizend monumenten en in dat decor speelt Big Rivers zich af. Het is bijvoorbeeld erg leuk om onze stad vanaf het water te zien. Je kunt hiervoor een tour met de fluisterboot doen of met een van die prachtige boten van Imbarcazione Barone. Geniet van de stad aan het water.
Je kunt ook een gegidste tour doen door het oude centrum. De VVV en Ontdek Dordrecht verzorgt deze tours. Ook is Dordrecht een prima uitvalsbasis voor een bezoek aan de Biesbosch of aan werelderfgoed Kinderdijk met haar negentien molens. Het Dordts Museum bezit een van de grootste schilderijencollecties uit de zeventiende eeuw.